• Oznámenie o konaní triednych aktívov ZRPŠ

pozývame Vás na ZRPŠ, ktoré sa uskutoční dňa 20.mája 2024 (pondelok) formou konzultačných hodín od 14.00 hod. do 16.30 hod. v kmeňových triedach.

Srdečne Vás pozývame a tešíme sa na stretnutie s Vami.

• Vyučovacia hodina v 4.A triede. Slovesá.

• Projektové vyučovanie je neoddeliteľnou súčasťou spomedzi didaktických metód v práci učiteľa. Projektové vyučovanie aktivizuje žiaka počas celej vyučovacej hodiny, prirodzene ho motivuje k učeniu a zároveň rozvíja emocionálnu stránku jeho osobnosti. Cieľom vyučovania je nielen odovzdávať vedomosti žiakom, ale i rozvíjať myslenie žiakov pomocou rôznych  projektov a aktivít na hodine.

• Zemplínska ostrá kosa 2024 Nižný Hrušov - 13. ročník

• Dňa 11.mája sa v Nižnom Hrušove konala súťaž v kosení ručnou kosou s názvom Zemplínska ostrá kosa. Išlo o 13.ročník súťaže a jej cieľom je zachovanie tradície ručného kosenia.

Aj žiaci našej základnej školy pod vedením Mgr. Alenky Halkovičovej prispeli s radosťou na túto veľkolepú akciu kultúrnym programom. Naši najmladší návštevníci Zemplínskej ostrej kosy ocenili vystavenú poľnohospodársku techniku, či techniku miestnych dobrovoľných hasičov. Do tejto zostavy prispela i obec novučičkou komunálnou technikou, ktorá bude slúžiť v oblasti biologickej rozložiteľných odpadov.

Ďakujeme 😉